Realizowane projekty

Po raz kolejny Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Karawana otrzymało dotację na kontynuację realizacji projektu pn. „Program Stowarzyszania Pomocy Rodzinie KARAWANA na rzecz mieszkańców Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy na lata 2021– 2024”.

Zapraszamy do skorzystania z następujących działań:

Grupa edukacyjno-motywująca dla osób doświadczających problemu alkoholowego
osoby chętne do udziału w grupie zapraszamy bez żadnych zapisów, bezpośrednio na wykłady
piątki 17.00 – 19.00

Grupa przeznaczona jest dla osób nadużywających alkoholu (w tym uzależnionych, pijących ryzykownie i szkodliwie), które dotychczas nie podejmowały leczenia oraz członków ich rodzin chcących rozszerzyć swoją wiedzę w tematyce uzależnień . Zajęcia prowadzone są w formie spotkań grupowych (zajęcia wykładowe). Cykl obejmuje 12 spotkań tematycznych w zakres których wchodzą zagadnienia związane z problemem uzależnienia i współuzależnienia  wraz  z dziećmi będącymi już w rodzinach jako jej integralnej całości. Nie potrzeba konsultacji indywidualnej, przychodzimy bezpośrednio na zajęcia grupy .

Grupa wsparcia dla osób współuzależnionych
środy 17.00 – 20.00

Grupa wsparcia jest przeznaczona dla osób żyjących z osobami uzależnionymi /wychodzącymi z uzależnienia, mających trudności w odnalezieniu się w obecnej sytuacji życiowej, potrzebującymi wsparcia emocjonalnego i informacyjnego w zakresie problemu alkoholowego i zaburzeń współistniejących. Udział w zajęciach po osobistej konsultacji z prowadzącym spotkania. Kontakt do Hani lub Jacka.

Grupa rozwoju osobistego
wtorki 17.00 – 20.00

W ramach grupy rozwoju osobistego proponujemy serię warsztatów poświęconych asertywności, pracy w obszarze poczucia winy i wstydu oraz warsztat związany z przepracowaniem uczuć związanych ze stratą. Zajęcia tej grupy w pierwszej kolejności są dostępne dla osób, które ukończyły w naszym Stowarzyszeniu grupę dla osób z syndromem DDA/DDD. Kontakt do Hani lub Jacka.

Grupa wsparcia w utrzymaniu abstynencji
czwartki 17.00 – 20.00

Program przeznaczony jest dla osób uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych, które rozpoznały swój problem i chcą utrzymywać abstynencję. Ukończyły leczenie podstawowego programu leczenia uzależnienia lub grupę edukacyjno-motywującą w SPR „KARAWANA”. Grupa prowadzona jest przez terapeutę, który zarządza jej aktywnością, treść każdego spotkania wypełniona jest przez uczestników zajęć. Udział w zajęciach grupy po konsultacji z terapeutą prowadzącym. Kontakt do Jacka lub Roberta.

Grupa zajęcia zaczyna zawsze z początkiem stycznia każdego roku i jest grupą zamkniętą.
Celem pracy grupy jest stworzenie zintegrowanego wsparcia dla osób z syndromem DDA/DDD, łączącego model warsztatowy (praca własna uczestników, wykłady, treningi) jak i moduł pracy psychologicznej wraz z „informacją zwrotną”. Zapisy i ewentualny udział w zajęciach grupy, tylko po indywidualnej konsultacji z terapeutami prowadzącymi, Hanią lub Jackiem. Nr telefonów do terapeutów, podane są na dole tej strony.

Wyjazd integracyjno – profilaktyczny z modułem warsztatowym
sierpień – Schronisko górskie PTTK na Przełęczy Przegibek

Do udziału w obozie zapraszane są osoby uzależnione od alkoholu (uczestnicy grupy wsparcia w utrzymaniu abstynencji), osoby współuzależnione z grupy wsparcia dla osób współuzależnionych oraz uczestników z grupy Rozwoju osobistego. Program warsztatów ukierunkowany jest na poprawę psychospołecznego funkcjonowania jego uczestników, uwzględniając przede wszystkim pracę w obszarze relacji z rodziną.

Konsultacje indywidualne
od poniedziałku do piątku
(zgodnie z grafikiem dyżurów podanym na dole strony)

Konsultacje indywidualne są standardowym postępowaniem jeżeli chodzi o przyjmowanie nowych członków do grup wsparcia (jest wymogiem w przypadku przyjmowania do wszystkich grup z wyłączeniem grupy edukacyjno-motywującej dla osób doświadczających problemu alkoholowego). Konsultacje przeznaczone są dla uczestników wszystkich grup wsparcia, osób zaniepokojonych spożywaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych przez siebie czy przez osoby w najbliższym otoczeniu.

Udział we wszystkich zajęciach oraz konsultacje indywidualne są bezpłatne.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty zachęcamy również do kontaktu mailowego: sprkarawana@gmail.com

Kontakt i dyżury specjalistów:

• Jacek Znamierowski tel. 502 153 628 
środy 15 00 – 17.00, czwartki 15.00 – 17.00

• Hanna Miecznikowska tel. 603 639 023 
poniedziałki 16.00 – 17.00, wtorki 14.00 – 17.00.

• Robert Pawełoszek tel. 696 825 060
piątki 16.00 – 17.00

Program Stowarzyszania Pomocy Rodzinie „KARAWANA” na rzecz mieszkańców Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy na lata 2021 – 2024″ jest realizowane dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy.